Aranżacja wnętrza – zadanie dla projektanta

Urządzanie domu powinno być przyjemne, a nawet jeśli przysparza pewne trudności to poszukiwanie rozwiązań nie powinno być dla nas frustrujące. Brak czasu i mnóstwo dodatkowych obowiązków związanych z codziennym życiem i samym domem powoduje, że czasu na spokojne wybieranie często brakuje.

Pasja i kreatywność

Chodzi po pierwsze o wykształcenie samego projektanta, jego praktykę na setkach różnych wnętrz i na spojrzeniu na nasz dom z boku. Projektant potrafi nie tylko dobrać odpowiedni styl, kolory, ale również potrafi dostrzec potencjał wnętrza, dzięki czemu może je urządzić dużo bardziej funkcjonalnie niż byśmy zrobili to my. Dodatkowo ma pasję – to zawód, ale z drugiej strony coś, co samo w sobie jest inspiracją. 

Projekt części lub całości

Zdając się na projektanta należy pamiętać, że możemy się z nim umówić tylko na pewien pakiet usług, na przykład wizualizację jednego lub dwóch pomieszczeń lub sam projekt układu funkcjonalnego wnętrza. Architekt może się również zająć dokumentacją wykonawczo-techniczną, kosztorysem inwestycji czy nawet pomóc koordynować prace firmy wykonawczej. Architekt będzie korzystał z ofert sklepów online więc po oddaniu projektu nie będziemy mieli większych problemów, by znaleźć owe sprzęty. Wystarczy wpisać sklep z meblami online i rozpocząć poszukiwania.

Dopasowanie do indywidualnych potrzeb i oszczędność czasu

Pierwsze spotkanie jest często nieformalne. Dobrego architekta cechować będzie fakt, że potrafi słuchać – nic nie narzuca, ale może zaproponować. To kwestia wyczucia rozmówcy. Warto przekazać mu jak najwięcej informacji dotyczących stylu życia mieszkańców i ich oczekiwań względem przestrzeni. Architekt będzie potrafił przenieść to na rzeczywistość zarówno pod względem technicznym, jak i finansowym. Zatrudnienie architekta to wbrew pozorom ogromna oszczędność czasu. Będzie on mógł w pełni poświęcić się naszemu projektowi uwzględniając wszystkie istotne kwestie, będzie trzymał się terminu i odda w nasze ręce projekt kompletny. Gdybyśmy robili to sami zajęłoby to zdecydowanie więcej czasu, może i frustracji i mogłoby nie być na końcu zadowalające we wszystkich aspektach.

 

Dodaj komentarz